Kredyty

  1. Co to jest Mortgage?

Kredyt Hipoteczny

  1. Ile możesz pożyczyć?

Kwota jaką możesz pożyczyć zależy od:

– Twojego przychodu brutto

– Twojej historii kredytowej ( czy jesteś na liście do głosowania, czy regularnie spłacasz zaciągnięte pożyczki, rachunki, karty kredytowe). Chcesz sprawdzić swój raport kredytowy kliknij więcej.

Taką zdolność można wyliczyć samemu. Pomnóż twoje/wasze zarobki 3-5 krotnie i to będzie maksimum jakie bank Ci pożyczy

zarobki Pana P to £15656 rocznie i jego żony Pani M to £12798. Sumujemy kwotę i mnożymy razy 5.

£15656 + £12798 = £28454 * 5 = £142270

Dokładną sumę trzeba jednak sprawdzić w banku, doradcy kredytowego lub u nas ponieważ każdy bank ma swoje kryteria. Aby sprawdzić z nami swoją zdolność kredytową wypełnij formularz i dodaj wymagane dokumenty -> przejdź do formularza

3. Jaki jest wymagany minimalny wkład własny?

Wynosi on 5% trzeba jednak pamietac ze minimalny wklad wlasny uzalezniony jest od naszej histori kredytowej. Im lepsza historia kredytowa  tym mniejszy wklad wlasny jest wymagany

4.Jaki wybrać kredyt?

Przy wyborze kredytu musisz podjąć dwie decyzje:

– jakie oprocentowanie: stałe czy zmienne

– ze spłatą kapitału czy bez

A więc:
Fixed Rate (oprocentowanie stałe) – oprocentowanie stałe powoduje, że przez określony czas umowy (2 – 5 lat) twoja rata się nie zmieni. Przy tego rodzaju kredycie oprocentowanie jest wyższe niż przy kredycie zmiennym.

Tracker (oprocentowanie zmienne) – zależy od stóp procentowych Anglii. Wraz z podniesieniem stóp procentowych automatycznie Twoja rata kredytu się zwiększa.

Interest Only (tylko odsetki) – przy tym kredycie spłaca się tylko odsetki od pożyczonego kapitału. Nie zmniejsza się kwota głównego zadłużenia, czyli po okresie np. 25 lat musisz oddać całą kwotę. Oczywiście można spłacać kapitał, ale jest to dobrowolne i nie ma określonej kwoty. Zaleta tego kredytu są niskie koszty miesięczne.

Repayment (odsetki i kapitał) – przy tym wariancie, co miesiąc spłacasz odsetki (jak wyżej) plus część kapitału kredytu. Rata kredytu jest wyższa o kwotę spłaty kapitału czyli po np. 25 latach twój dom jest spłacony.

Przykład
Cena domu 50000 – 10% wkładu własnego = 45000 kredyt z banku
Intrest Only – oprocentowanie 5% rocznie
45000 x 5% = 2250 rocznie / 12 miesięcy = rata miesięczna 187.50

Repayment – oprocentowanie 5% rocznie
45000 x 5% + spłata kapitału przez 25 lat = rata miesięczna 263.07