Namai UK

 

 

Sveiki! Esu vardu Izolda. Turiu patirties Anglijoje dirbant su lietuviais, rusais vertėjavimo srityje. Šiuo metu turiu metus patirties namų pardavimo srityje. Sukūrėme šį puslapį norintiems įsigyti nuosavą namą ir padėsiu jums finansavimo ir kitais klausimais, viskas, kas yra susiję su namų pirkimu. Tikiuosi jūs rasite visą jums reikalingą informaciją šiame puslapyje.

Tel. 07756093844

 

Namo pirkimas

1. Nuosavas namas

Turėti nuosavus namus- yra daugelio iš mūsų svajonė! Juk Tu gali rūpintis savo namų interjeru pats be niekieno leidimo, daryti remontą, keisti viską, ka tik nori. Nes išnuomotame name tokių galimybių neturime. Ir dar, svarbus momentas- mėnesines kredito išmokos dažnai būna mažesnės nei nuoma to paties namo. Tad įsigijimas nuolatinio būsto- tai dar ir perspektyvi investicija.

2. Kreditas

Prieš ieškant namą reikia patikrinti Jūsų finansines išgalias. Tai daroma tam, kad sužinotumėte kokią paskolą galite gauti ir kokį namą galite tikėtis pirkti.

Šią informaciją Jūs galite gauti bet kuriame banke arba iš finansavimo patarėjo. Paskaičiavimas turi būti nemokamas, o visa procedūra užtrunka ne ilgiau nei 30 minučių. Nesiūlyčiau naudotis banko ar finansų konsultanto paslaugomis, jei jie ima mokestį už tai.

Pats paprasčiausias būdas- tai susisiekti su mumis ir mes pateiksime Jums visą informaciją nemokamai (plačiau sk. Kreditas).

3. Kredito išlaidos

Žinome, kokį kreditą galime gauti iš banko. Dabar reikia patikrinti biudžetą papildomoms išlaidoms.

Pirmas įnašas (Deposit) priklauso nuo gaunamo kredito ir sudaro nuo 5% iki 25% perkamo namo sumos.

Dėmesio! ! ! Jeigu Jūs neturite reikalingos sumos pirmajam įnašui- nepergyvenkite! Susisiekite su mumis ir mes padėsime!

4. Notaras

Notaras (Solicitor) Kaina priklausys nuo jo atlikto darbo. Tai yra apytiksliai 800 svarų. Pirmą dali Jūs mokate pateikiant dokumentus, o likusią- po sutarties pasirašymo.

Finansų konsultantas (Mortgage advisor) Priklausomai nuo to, kur Jūs pateikiate paraiška bankui kreditui gauti, gali būti nemokamas, taipogi gali kainuoti 150 svarų.

Kitos kreditų išlaidos (lender‘s aplication/arrangement fees) priklausomai nuo kredito, kreditorius priskaičiuoja sau paraiškos pateikimo i banką mokestį. Kiekvienas kreditas yra skirtingas, todėl kainos svyruoja nuo 0 iki 2000 svarų. Dažniausiai galima tą sumą pridėti prie kredito ir mokėti kas mėnesį.

Namo įvertinimas (Valuation) kaip ir anksčiau minėta, priklauso nuo kreditoriaus. Kainos svyruoja nuo 0 iki 500 svarų. Deja, šią suma reikia sumokėti, jos negalima pridėti prie Jūsų kredito.

Namo draudimas (Home Insurance) Prieš pirkdamas namą turi apdrausti savo nekilnojamąjį turtą. Draudimo kainos neviršija 20 svarų i mėnesį.

Gyvybės draudimas (Live Insurance) rekomenduojamas, bet neprivalomas. Kainos priklauso nuo draudimo rūšies, priklausomai nuo draudimo pasirinkimo.

5. Surasti namą

Žinome, kiek galime paskolinti, kokia bus mėnesinė įmoka, ir turime depozitą papildomom išlaidom. Pagaliau ieškome norimo namo. Yra daug būdų ieškant namo: internetiniai puslapiai (rightmove.co.uk, zoopla.co.uk, findaporperty.com). Tai yra internetiniai tinklalapiai, kuriuose agentūros įkelia namus pardavimui. Gali ieškoti agentūrų puslapiuose savo rajone. Verta taip pat nuvažiuoti į rajonus, kur Jūs ieškote namo, perrašyti adresus ir agentūrų pavadinimus. Nors visi parduodami namai turi lentelę, kur parašyti agentūros pavadinimai. Galima taip pat užsiregistruoti agentūrose, kad persiųstų pasiūlymus apie parduodamus namus, kurie atitinka tavo pasirinktus kriterijus, taipogi laikraščius, aukcionus, kurie yra itin populiarūs Anglijoje. Juose galima dalyvauti asmeniškai arba domėtis internete, pvz. bidonmyhouse.com
Ieškant namo reikia atkreipti dėmesį į nuosavybės rūšį: Free hold arba Share jold.
Pirma rūšis apibūdinama taip, kad nupirkus namą esi šimtaprocentinis jos savininkas.
Kita rūšis: išperki namo akcijas, t.y. nuo 25 iki 75 proc. namo vertės (jeigu nori žinoti daugiau, prašome susisiekti su mumis).
Mes siūlome free hold, kadangi tuomet esi nuo nieko nepriklausomas ir pats priimi sprendimus namų klausimais.

6. Susitarti dėl kainos

Suradome namą, kuris Jums patinka, apžiūrėjome jį ir priėmėme sprendimą pasiūlant jį agentūrai, kuri tą namą parduoda. Verta visada šiek tiek derėtis ir pirmą kainą pasiūlyti mažesnę nei nustatyta namo vertė.

7. Išsirinkti advokatą

Kaina nustatyta, visi yra patenkinti, išsirenkame advokatą. Kiekviename mieste yra notaras, bet verta kreiptis į kelis ir išsirinkti vieną. Taipogi visada galima rasti informaciją internete arba paprašyti rekomendacijų.

8. Namo draudimas

Jau viskas užsegta ant paskutinės sagos ir žinote sutarties galutinę datą. Paskutinis dokumentas, kurį pateikiame advokatui, yra Home insurance., kurį galima užsakyti internetu arba telefonu.

Raktų atsiėmimas

Namo pirkimo dieną kreipiamės į agentūrą dėl raktų atsiėmimo ir gyvename nuosavame name. Sveikinimai.

8 paprasti punktai ir esame namo savininkai. Kaip visada ne viskas būna taip sklandžiai kaip tikimės, todėl jeigu nenori dėl nieko pergyventi, kreipkis į mus, pasitikėk mumis ir mūsų patirtimi. Pasirūpinsime, sutvarkysime, patarsime ir viską padarysime, kad taptum namo savininkui.